איטום בהתזה
איטום בהתזה

הגשם בשיאו. הרוחות והגשמים נוקשים חזק על החלונות ואנחנו נהנים ממרק סמיך וחם. אלא, שאז... באופן בלתי צפוי והכי לא מתוכנן אנחנו מרגישים טיפות על הראש. בדיקה קצרה מגלה שהתחילו נזילות מהגג אל הבית. אין ספק, שלא רצינו לפתוח ככה את החורף, ושבפעם הבאה נתקשר מיד לבעל מקצוע ולא נחכה לגשם הראשון.

הסיטואציה הזו, יכולה להישמע אולי משעשעת מהצד, אבל אם נהיה כנים עם עצמנו, היא יכולה להיות מעיקה, ומאוד לא נעימה כשאנחנו חווים אותה על בשרנו. ברגע שהבית לא אטום כמו שצריך, ולא משנה אם מדובר באיטום הגג, איטום הקירות החיצוניים, איטום הקירות הפנימיים או אפילו איטום הרצפה אנחנו מסתכנים בנזקים רבים שיכולים להביא עד כדי, חס וחלילה, קריסת המבנה. לכן, חשוב במיוחד, לטפל בכל הפינות בבית, לבדוק ולבצע את האיטום הנדרש במידת הצורך.

מתי נבצע איטום?

ביצוע עבודות איטום נועד על מנת  למנוע חדירה של נוזלים למבנים, חלקי דרך, כביש ומכונות. האיטום יכול להתבצע במעטפת הפנימית של הבית כמו קירות פנימיים, רצפה מבנים תת קרקעיים, בניהם פירי מעליות, מרתפים, מקלטים, וגם במעטפת החיצונית של הבית, כמו קירות חיצוניים ובגג. יש לדעת שקיימים סוגים שונים של שיטות וחומרים המשמשים את בעל המקצוע בעבודות האיטום. לכל שיטה ולכל חומר יש את הייחודיות שלו והבחירה בניהם נעשית מתוך מחשבה ושיקול דעת אותו מפעיל בעל המקצוע תוך לקיחה בחשבון של המאפיינים השונים של המבנה כמו גדול, סוג, מידות, אורכים וכד'.

אחת השיטות שבהם משתמשים היום לבצע איטום, נקרא איטום בהתזה.

איטום בהתזה

איטום בהתזה היא שיטה ייחודית המתבצעת על ידי מכונה שמתיזה את החומר בו מעוניינים להשתמש עבור האיטום.

מתי נשתמש בשיטת איטום של איטום בהתזה?

כשהגג או המשטח שצריך לבודד אותו, הוא אנכי.
כשהאזור שמיועד לאיטום מלא במכשולים כמו מהמרוות, שקעים ובליטות שונות.
כשעל הגג יש צנרת מורכבת ומתקנים רבים כמו דודים, מזגנים, וקולטי שמש המקשים.
כשיש מקלט לא גדול ולא צפויים לו סדקים שיכולים לגרום לנזק בשנים הקרובות.
כשצריך לבצע איטום בזמן קצר.

איטום בהתזה נעשה בשתי דרכים עיקריות:

איטום חד רכבי- איטום זה מתבצע על ידי משאבת אוויר, מברשת של הזפת או מריחה של צבע. זו למעשה השיטה הנפוצה ביותר היום עבור ביצוע עבודות איטום בהתזה.

איטום דו רכבי- שיטה זו מבצעת את האיטום באמצעות מכשיר מיוחד  עם פתח התזה אחד  ועם פתח שני שמתיז אמולסיה ביטומניות. כאשר שניהם מתמזגים נוצר חומר אחיד המסייע לאטום כמו שצריך את מה שצריך איטום.

היתרונות בשימוש בשיטת איטום של איטום בהתזה, רבים ומגוונים: מדובר בשיטה פשוטה ומהירה, ניתן לבצע אותה על ידי מספר מועט של עובדים, היא חזרה ועמידה לאורך זמן.

איטום גגות הוא דבר חשוב ביותר כאשר אנחנו לא מבצעים איטום כמו שצריך, הבית שלנו חשוף באופן תמידי לזילות, רטיבויות ולעיתים אף יותר מכך לסכנה ממשית מקריסת מבנה. על מנת שלא להגיע לסיטואציות האלו, הקדימו לפנות לחברה מקצועית ואיכותית שתאטום את הגג עבורכם בצורה המתאימה והמקצועית ביותר.

אולי יעניין אותך
>
איטום גג בהתזה בגני תקווה
>
איטום אמבטיה בסיקה
 
>
הלחמת יריעות ביטומניות בירושלים
לכל הפרוייקטים >
לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים:

תודה שפנית אלינו, נחזור אלייך בהקדם!
לקבלת הצעת מחיר
X

תודה
שפנית אלינו נחזור אלייך בהקדם!