איטום מרתף
איטום מרתף

לרבים מאיתנו יש מרתף. השימושים של מרתף יכולים להיות שונים ומגוונים. הם יכולים לכלול את מערכות הבניין השונות כדוגמת דודי חימום, מערכות מיזוג, לוח חשמל, מחממי מים ועוד. בנוסף, הם יכולים לשמש מקום לחניית רכבים, מחסנים ומקלטים בשעת הצורך. לעיתים אף נוכל לראות מרתפים המשמשים כיחידות דיור. במידה והמרתף משמש כמקום מגורים, מקלט, או מחסן חשוב שבו אנשים יכולים להימצא, חשוב במיוחד לבצע איטום מרתף.

איטום מרתף

איטום מרתף נחשב לאחד האיטומים המורכבים ביותר בכל סוגיו של האיטום. הסיבה לכך נעוצה הן כאשר מדובר על איטום מרתף תת קרקעי, והן בסוג הקירות שממנו עשוי. לכן, בעת שאנו צריכים לבצע איטום מרתף, חשוב ביותר להזמין בעל מקצוע מנוסה, בעל ידע ומיומנות בתחום זה.

איטום מרתפים- סוגים

איטום מרתף, מתחלק לשני סוגים עיקריים: הסוג הראשון הוא איטום מרתף חיצוני המכונה גם "איטום חיובי" והסוג השני הוא איטום מרתף פנימי, המכונה גם "איטום שלילי".

איטום חיצוני- מתבצע כאשר אנחנו מדברים על איטום בחלקו החיצוני של המרתף, במקומות שבאים במגע עם קירות המרתף ועם הרצפה. איטום זה נעשה לרוב ברגע שמתבצעת הבנייה והמטרה שלו כמובן היא למנוע חדירה של נוזלים למרתף. באיטום חיצוני, בעל המקצוע עושה שימוש ביריעות ביטומניות חזקות ועמידות. ניתן יהיה לבצע איטום כזה רק לאחר שכל המשטח יהיה יבש וישר. באם יש חורים או כיסי אוויר, נצטרך למלא אותם בחומרי מילוי מתאימים. בסוף העבודה נצטרך להתקין גם לוחות לבידוד ויריעות הגנה.

איטום פנימי- איטום מרתף פנימי, מתבצע במבנים קיימים, במקרים בהם יש תקלות בעבודות האיטום הקיימות, כאשר מתגלים גם סימנים שונים של רטיבויות ועובש על הקירות. איטום מרתף פנימי, מתבצע בנוסף לאיטום מרתף חיצוני. שניהם חשובים ביחד.

תהליך איטום מרתף פנימי נחלק לשני שלבים מרכזיים: שלב ההכנות ושלב האיטום.

בשלב הראשון מסירים את שכבות הקיר הכוללים את הצבע, הטיח, המילוי, חלקי הבטון ועוד. לאחר מכן  מסירים את כל חלקי הבטון הרופפים ומתחילים לבצע את האיטום בעזרת שימוש בחומרי איטום ייחודים שמתאימים למרתף. חומרים אלו חודרים אל שכבת הבטון ובכך אוטמים את המרתף כמו שצריך. לאחר מכן מצפים את כל המשטחים בדבק מיוחד וממתינים לפחות עד כשבוע, עד שהקירות יתייבשו כליל. בשלב השני של איטום מרתף, אנו מרטיבים את המשטחים במים ואוטמים את כל הפתחים האפשריים במרתף. הכוללים צינורות, משקופים של דלתות ועוד. גם פה מתבצע תהליך ארוך של מריחה של כמה שכבות של  חומרי איטום ייחודים ושהייה של כמה ימים, עד שהמרתף אטום כולו.

צריכים לבצע איטום מרתף? רק בחברת י. כהן

חברת י. כהן, מתמחה במגוון רחב של עבודות איטום, איטום גגות, איטום קירות, איטום בהתזה, תיקון גגות ועוד באזור ירושלים והסביבה. לחברה יש צוות עובדים מנוסה ומקצועי, בקי ומיומן בכל הטכניקות והטכנולוגיות השונות המתקדמות ביותר. חברת י. כהן תשמח להעניק לכם את השירות המקצועי, האיכותי והטוב ביותר. באיטום בכלל ובאיטום מרתף בפרט אל תחכו לרגע האחרון. פנו עוד היום!

אולי יעניין אותך
>
איטום גג בהתזה בגני תקווה
>
איטום אמבטיה בסיקה
 
>
הלחמת יריעות ביטומניות בירושלים
לכל הפרוייקטים >
לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים:

תודה שפנית אלינו, נחזור אלייך בהקדם!
לקבלת הצעת מחיר
X

תודה
שפנית אלינו נחזור אלייך בהקדם!