איטום בסנפלינג
איטום קירות

מכירים את הסיטואציה הזאת שאתם חייבים לעשות משהו, אבל דוחים אותו, ופתאום מגלים שנזכרתם מאוחר מידיי? זו בדיוק הסיטואציה שאתם לא רוצים שתקרה לכם בחורף. למרות שארצנו רובה שטופת שמש, אנו זוכים לימים חורפיים, גשומים וסוערים בעונת החורף. באם לא נבצע איטום קירות בזמן, סביר להניח שנגלה את הקירות שלנו עם רטיבות, כתמי עובש וריחות לא נעימים. בדיוק לשם כך, חשוב לבצע איטום קירות.

איטום קירות

איטום קירות מונע למעשה חדירה וספיגה של מים ולחות לתוך  מבנה בימי החורף, ומבטיח כמובן את עמידותן ואיכותן לאורך ימים ושנים. כאשר אנו מבצעים איטום קירות, אנו משתמשים לרוב במוצרים שמבוססים על החומרים סילוקסן ופוליסילוסקן.  איטום קירות באמצעות סילוקסן- שהוא למעשה חומר אטימה בצבע שקוף, נועד על מנת לספוג רטיבויות בקירות החיצוניים של המבנה. הסילוקסן חודר לעומק של התשתיות ובכך מספק את האיטום העמוק והיסודי ביותר כנגד הספיגה של הרטיבות.  לא יהיה ניתן להשתמש בחומר הסילוקסן מעל קירות שמחופים בחומרים שאינם סופגים, כדוגמת צבע, שפריץ, אקרילי, קרמיקה, פסיפס ועוד. יהיה ניתן להשתמש בו אך ורק על גבי קירות עשויים מבטון חשוף, טיח, אבן, שפריץ צמנטי וכד'.

סוגים שונים

 

שני סוגי קירות חיצוניים נפוצים. קיר אטום וקיר סופג. קירות אטומים תקינים, אינם סופגים את הלחות או את הרטיבות, אולם במידה ורטיבות אכן הצליחה להיכנס, היא לא תוכל לצאת החוצה ותישאר בתוך הקיר.  הקיר הסופג- שהוא הקיר הנפוץ ביותר היום בארץ סופח לתוכו את הלחות ואת הרטיבות ויוצא בחזרה החוצה. הסיבה לכך שרטיבויות לא יכולות לצאת החוצה בקיר סופג, נעוץ בעובדה שהצביעה שנערכה בשכבה החיצונית של הקיר, נערכה על ידי צבעי קיר אקריליים. צבעים אלו אינם מאפשרים לרטיבות לצאת החוצה, הם גורמים לו להישאר בתוכו ויוצרים את הרטיבויות והעובש. אם גם הקירות הפנימיים של המבנה מצופים בחומר שמונע את היציאה של הרטיבות, הם נשארות בתוך הקירות ויוצרות כתמים גדולים וריחות לא נעימים. לכן, חשוב במיוחד לצבוע ולאטום את הקירות החיצוניים והפנימיים, בחומרים מתאימים.

תהליך איטום קירות

 

ראשית, מכינים את השטח לקראת האיטום. הכנת השטח כוללת תיקוני טיח או בטון ואיטום של סדקים בקירות לפני שמבצעים את ההתזה. חשוב במיוחד לאטום סדקי שערה קטנים שצצים בקירות. בקירות בעלי חיפוי באבן או שיש נתיז את חומר הסילוקסן שיאטום את הרטיבות.  לאחר שהכנו את השטח יש לבצע שטיפה יסודית של הקירות מאחר וסביר להניח שבעת ההתזה של חומר הסילוקסן הקירות כוסו באבק.  לאחר שניקינו את הקירות באופן יסודי יש לכסות את המשקופים והחלונות באמצעות ניילון לפני שמבצעים את האיטום עם ההתזה של חומרי האיטום המיוחדים לכך.

צריכים לבצע איטום קירות? רק בחברת י. כהן

 

חברת י. כהן, חברה המתמחה בעבודות האיטום לסוגיה, מציעה מגוון רחב של שירותים, החל מאיטום גגות, איטום מרתפים, איטום קירות, תיקון גגות, זיפות גגות ועוד. לחברה יש צוות עובדים מקצועי ומנוסה בתחום הבקי במיוחד במיומנויות מורכבות אלו. מומלץ במיוחד שלא לחכות לכתמים שיופיעו על הקירות בחורף, אלא כבר עכשיו לבצע את האיטום הנדרש. אתם מוזמנים לפנות לחברה לכל שאלה.

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים:

תודה שפנית אלינו, נחזור אלייך בהקדם!
לקבלת הצעת מחיר
X

תודה
שפנית אלינו נחזור אלייך בהקדם!