יריעות איטום
יריעות איטום

אחת השיטות היותר יעילות היום לבצע איטום, היא בעזרת יריעות איטום. יריעות איטום, המכונות גם יריעות זפת. מתאימות במקרה של גג שעבר זיפות בעבר ואז עליו אנו מלחימים את היריעות, או על גבי בטון חשוף או חדש. ולכן לא בכל מקרה אנו נשתמש בהם.

כיצד מתבצע איטום בעזרת יריעות איטום?

איטום בעזרת יריעות איטום מתבצע על ידי הלחמה של היריעות זו לצד זו עד שהן מכסות את כל השטח אותו אנחנו רוצים לאטום. יריעות איטום חזקות, אינן נהרסות בשמש, הן עמידות בפני שריטות וקרעים ומחזיקות מעמד לשנים רבו. על כן, יעילותן גוברת. יריעות איטום, יריעות זפת, עשויות מחומר מיוחד שנקרא "ביטומן" שיעיל במיוחד כשאנחנו רוצים לאטום ולבודד אזורים. יריעות האיטום, יריעות זפת,  נמתחות – בדרך כלל על הגג, אבל גם כאשר אנו משמשים בהם כדי לאיטום קירות או על הרצפה כאשר הן מונעות כניסה של רטיבויות.

סוגים שונים של יריעות איטום

קיימים שני סוגים עיקריים של יריעות איטום: האחד מסוג APP והשני מסוג SBS. יריעות מסוג APP  מיועדות בעיקר לאיטום אזורים הסופגים את קרינת השמש –כמו הגג למשל. הסוג השני של יריעות איטום  נועד לעבודה כאשר אנחנו רוצים לאטום משטחים שלא נמצאים בגובה של המבנה,  אזורים כמו מרתפים ורצפות.

איטום הגג באמצעות יריעות איטום

ככלל- ניתן לומר, שכאשר אנו רוצים לאטום את הגג- שימוש בשיטה של יריעות איטום יעילה במיוחד. אם כי, חשוב לומר שיש מבנים שלא יהיה ניתן לבצע בהם הלחמה של יריעות ביטומניות ולכן כל מקרה יהיה לגופו, תוך בחינת כל המאפיינים השונים והמהותיים של המבנה.הגג , הוא הראשון שנפגש עם הגשם בעת החורף ואם הגג אינו אטום במידת הצורך, הוא עלול לגרום לנזקים כבדים בכך שהוא יחלחל בקירות, ייצור רטיבויות, נזילות ועובש גם על הקירות וגם על הרצפות ועלולים לגרום במקרים מסוכנים גם לקריסה של המבנה. לכן, חשוב מאוד לאטום את הגג, ומומלץ להתייעץ עם בעל המקצוע, האם ניתן להשתמש בשיטה של יריעות ביטומניות.

יריעות ביטומניות- מחיר

ברגע שמדברים על יריעות ביטומניות מחיר, צריך לקחת בחשבון שלא מדובר בהוצאה זולה, אבל לטווח הארוך היא כדאית ומשתלמת! מחיר האיטום ביריעות ביטומניות תלוי בגודל הגג ובתוואי של הגג. ככל שהגג גדול יותר, המחיר למטר ירד. בנוסף, ככל שיש יותר מכשולים על הגג, כמו מזגנים, קולטים, או דודים אשר יהיו יותר מורכבים וידרשו זהירות רבה, המחיר יעלה בהתאם. ככלל, ניתן לומר, שאיטום גג חדש ונקי ממכשולים, כאשר הוא מבוצע בעזרת יריעות איטום, יריעות זפת, יעלה בין 5,500 ₪ -6,500 ₪. איטום גג ישן באותו הגודל, כאשר הוא מורכב מדודים, קולטים ומכשולים רבים על הגג עשוי להעלות את המחיר ל10,000 ₪. בין כך ובין כך, יריעות ביטומניות מחיר, הן דבר לא זול אם כי , כפי שציינו, מאחר והן מחזיקות מעמד לשנים רבות, ההוצאה כדאית ומשתלמת.

אולי יעניין אותך
>
איטום גג בהתזה בגני תקווה
>
איטום אמבטיה בסיקה
 
>
הלחמת יריעות ביטומניות בירושלים
לכל הפרוייקטים >
לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים:

תודה שפנית אלינו, נחזור אלייך בהקדם!
לקבלת הצעת מחיר
X

תודה
שפנית אלינו נחזור אלייך בהקדם!